НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 26 Кам'янське

Лінійка до Дня Конституції

Ведучий  1  :

Є багато країн на землі,

В них озера, річки і долини.

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди – Батьківщина.

Ведучий  2  :

І тому найдорожчою нам

Є і буде у кожну хвилину

Серед інших країн лиш одна –

Дорога нам усім Україна!

Ведучий   1 :

Діти, ви мабуть вже здогадалися що сьогодні ми з вами будемо говорить про  нашу країну. І ми вітаємо вас на лінійці, присвяченій Дню Конституції.

Ведучий   2 :  Діти скажіть , хто знає що таке Конституція?

Відповіді дітей

Ведучий   1 :

Конституція - Це головний закон нашої  держави. Йому підкоряються всі. Хоч би який наказ видала навіть найвища посадова особа, цей наказ ніхто не має права виконувати, якщо він порушує закони Конституції.

Ведучий   2 :

Слово «конституція» існувало вже в Давньому Римі. Так називали акти римського імператора, які слід було неухильно виконувати. Це слово означає «устрій або будову», тобто конституція визначає, якій бути державі, а також наші права і обов*язки всіх людей.

Наприклад, батьки повинні піклуватися про своїх дітей, а діти повинні …?! Що повинні діти?.. (їх слухатися)

Ведучий   1 :

306 років назад у 1710 році український гетьман Пилип Орлик прийняв одну з перших у світі конституцій. У ній було викладено історію українського народу і Війська Запорізьського, окреслено кордони Української Держави, детально описувалися права представників влади, всі правопорушення повинні були розглядатися у судах.

Ведучий   2 :

А хто знає в який день була прийнята сучасна Конституція України?...

(відповіді дітей)

Ведучий   1 :

Сучасна Конституцуія України була прийнята  у Верховній Раді України 28 червня 1996 року. З того часу цей день вважається святковим і вихідним на державному рівні.

Конституцуія України – основний закон  нащої держави. Основні розділи Конституції визначають основні права, свободи та обов*язки людини, завдання та функції діяльності уряду.

Ведучий   2 :

Статті  Конституції проголошують про те що:

·         Україна – суверенна, незалежна, демократична, правова держава.

·         Державною мовою нашої держави  є…?!! / українська мова

·         Державними символами України є …?!!/ Державний прапор, Державний герб і Державний гімн України.

·         Найвищою  цінністю в Україні – є …. ?!!/  люди, їх здоров'я, життя, гідність, честь, безпека

·         Найпершим обов*язком громадянина є …?!!/ захист Батьківщини і шанування її державних символів.

Ведучий   1 :

Ось ми і згадали  те, про що повинен знати кожен громадянин нашої держави.

Україна живе у серці кожного українця, а  любити, знати історію та звичаї своєї Батьківщини — святий обов’язок усіх її жителів.

Дякуємо за увагу!